Gdzie warto się zatrzymać na Śląsku?Gdzie warto się zatrzymać na Śląsku?

Śląsk to wciąż turystycznie niedoceniany przez Polaków rejon na mapie Polski. Większość turystów wybiera góry lub morze, często nie będąc świadomym, jak wiele ich omija, bowiem na Śląsku nie brakuje atrakcji. Znaleźć tu można stare forty, zamki i pałace, piękne krajobrazy i pomniki przyrody. Można powiedzieć, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Pszczyna - miejsce warte odwiedzenia

O miejscach, które warto odwiedzić na Śląsku, można byłoby napisać grubą książkę, a raczej przewodnik. Jednym z ważniejszych punktów podróży w te strony jest zdecydowanie Pszczyna - urocze miasto, nazywane Perłą Górnego Śląska. 

Zachwyca tutejszą architekturą, która przetrwała czasy wojny. Tutejsze budowle pełne są więc najróżniejszych budowli. Zobaczyć warto tutaj ceglany budynek dworca kolejowego, budynek Sądu Rejonowego, urokliwy rynek, kościół ewangelicki, ratusz, Kościół Wszystkich Świętych, Bramę Wybrańców z XVII wieku, średniowieczny zamek wraz z muzeum, stajnie książęce czy piękny zabytkowy Park Pszczyński. To jednak nie koniec atrakcji. W Pszczynie znaleźć można herbaciarnię, zagrodę żubrów czy zabytkowy cmentarz żydowski. Pszczyna to miejsce, w którym nie można się nudzić, a do tego można tu także liczyć na dobrze rozwinięte zaplecze turystyczne. Bez większego problemu można znaleźć hotel w Pszczynie. Popularnością wśród odwiedzających to miasto cieszy się Hotel Styl 7, inspirowany amerykańskimi latami 70.

Pszczyna - jakie muzea warto odwiedzić?

Osoby odwiedzające Pszczynę, mogą skusić się na zwiedzanie tutejszych muzeów, zwłaszcza że jest w czym wybierać. Popularnością cieszy się wspomniane już Muzeum Zamkowe, gdzie oprócz wystaw stałych, zapoznać można się z wystawami czasowymi albo posłuchać muzyki na koncercie. Warto zwrócić uwagę na Muzeum Prasy Śląskiej, pokazujące dzieje drukarstwa na Śląsku oraz Izbę u Tellmana, gdzie odbywają się koncerty muzyki dawnej. Na uwagę zasługuje Zagroda Wsi Pszczyńskiej, czyli skansen, zawierający najcenniejsze zabytki drewnianej architektury ludowej ziemi pszczyńskiej. To nie jedyne placówki muzealne w Pszczynie. Miłośnicy militariów powinny odwiedzić Muzeum Militarnych Dziejów Śląska "U Ogrodnika", gdzie znajdują się nie tylko broń, amunicja i mundury, ale również dokumenty, zdjęcia, mapy i obrazy.

Pszczyna to jedno z ważniejszych miast na Śląsku. To właśnie od tego miejsce warto zacząć swoją przygodę z tym regionem Polski. Pozwala ono zanurzyć się w tutejszą historię i kulturę. Pszczyna to miasto wyjątkowe na mapie Polski, które przetrwało różne wojny i zachwyca pod kątem architektonicznym. Miejsce jest idealne do zwiedzania również z dziećmi. Oprócz budynków i muzeów, warto spędzić trochę czasu eksplorując i podziwiając tutejszą przyrodę.


Skomentuj