Najlepsze plaże w Apulii we WłoszechNajlepsze plaże w Apulii we Włoszech

Wybieracie się w najbliższym czasie do Apulii i nie wiecie, które plaże warto wypróbować? A może potrzebujecie powodu, dla którego powinniście odwiedzić ten uroczy, włoski region? Przygotowaliśmy specjalny przegląd najpiękniejszych plaży w Apulii - zapraszamy do lektury!

Kultura plażowania we Włoszech

Włosi kochają plażować. I nic dziwnego - łagodny, śródziemnomorski klimat sprzyja takiemu wypoczynkowi. A dodatkowo, włoskie wybrzeże należy do jednych z najpiękniejszych i najbardziej różnorodnych w Europie. Wśród plaż znajdziemy zarówno te zorganizowane (nazwane LIDO), jak i dzikie. 

Najpiękniejsze plaże w Apulii 

Polignano a Mare

To najsłynniejsza plaża Apulii. Kojarzycie widok małej, urokliwej plaży schowanej między wysokimi klifami w środku miasteczka? To właśnie Polignano, mękka wszystkich turystów. Warto tu wpaść choćby po to, żeby zrobić zdjęcie słynnemu mostowi Pontelama Monachile albo zjeść gałkę pysznych lodów z widokiem na Adriatyk. 

Spiaggia di Pescoluse 

To plaża wysunięta najdalej na południe z tego zestawienia, ale choćby i z Bari trzeba tu przyjechać. Nazywana jest “Malediwami Europy”, co powinno być rekomendacją samą w sobie. Długie, piaszczyste plaże i obłędnie lazurowy kolor wody - to znaki rozpoznawcze Spiaggia di Pescoluse.

Grotta Della Poesia

Choć nie jest to plaża w klasycznym rozumieniu tego słowa, to będziecie zachwyceni. To naturalny basen będący grotą z wodą w kolorze kobaltowym. Znajdziecie go między Lecce a Otranto i do gustu przypadnie przede wszystkim amatorom skoków wodnych i niebanalnych miejsc.

Cala Tre Buchi 

Tę kaqmienistą plażę znajdującą się w Monopoli polecamy ze względu na świetne miejsce do wyjątkowych zdjęć z wakacji. Niedaleko wejścia na plaże Waszym oczom ukażą się wolnostojące drewniane, stare drzwi - a przez nie widok na morze i wszechobecną zieleń. To właśnie tam zrobicie najbardziej klimatyczne zdjęcie!

Porto Chiacciolo

Pozostając w Monopoli, sprawdźcie plażę miejską w Porto Chicacciolo. Jej największą zaletą jest położenie - u stóp romantycznego zamku Santa Stefano. 

Tarre Sant’Andrea

Pora zmienić krajobraz na bardziej… portugalski. Niedaleko Lecce znajdziecie Tarre Sant’Andrea, czyli tereny pełne kllifów, grot, jaskiń. Bajka!

wyjazd odpoczynek wakacje włochy italia plaża plażowanie apulia

Skomentuj