Co robić na wakacjach?Co robić na wakacjach?

Wielu z nas od miesięcy marzy o urlopie, ale kiedy już w końcu na niego wyjeżdża, to nudzi się jak mops. Leżenie na plaży przed hotelem dla jednych brzmi jak odpoczynek idealny, ale drudzy szybko szukają jakiegoś zajęcia. Podpowiadamy, co robić na wakacjach, gdy nie macie pomysłów!

Spacer po okolicy

Nowe miejsce najlepiej poznaje się pieszo. To wtedy mamy okazję, żeby zobaczyć koloryt lokalnego życia, pochodzić po mniej uczęszczanych miejscach, odkryć miejscowe perełki. Dlatego zamiast kurczowo trzymać się najbliższej okolicy hotelu, zabierzcie drugą połówkę na romantyczny spacer po plaży czy lesie albo zgubcie się w gąszczu miejskich ulic. Przygoda gwarantowana!

Lokalne restauracje

Aby poznać kulturę i charakter danego miejsca, warto posmakować jego kuchni. Idźcie do lokalu, w którym jadają lokalsi i zamówcie w knajpie najbardziej znane danie w regionie. 

Jeżeli lubicie gotować i w ramach noclegu posiadacie dostęp do kuchni, warto wybrać się na miejscowy targ, zaopatrzyć w przysmaki polecane przez mieszkańców i spróbować przyrządzić coś jak oni. Ciekawym pomysłem może być też lokalna lekcja gotowania, która będzie również na pewno inspirującą opowieścią o kulturze, tradycjach i historii.

Ruch w wakacje

Chociaż odpoczynek może kojarzyć się raczej z czymś statycznym, to pomyślcie o sportowych atrakcjach. Może skusi Was windsurfing, kajaki, mini-golf albo wspinaczka? Zawsze trafionym pomysłem będzie też klasyczne bieganie - szczególnie, gdy macie do dyspozycji plaże skąpaną w świetle zachodzącego słońca.

Dzięki sportowi unikniecie nudy, poprawicie sobie humor (w końcu aktywność fizyczna = endorfiny), a późniejsze leżenie plackiem będzie dużo przyjemniejsze i… naprawdę zasłużone!

Muzea i zabytki

To klasyczny punkt na każdych wyjazdach, ale nie oznacza to, że jesteście skazani na nudę! Współczesne muzea to już nie tylko rząd obrazów czy przedmiotów codziennego użytku prosto z antyku. Teraz wystawy są interaktywne, angażujące i dotyczące przeróżnych dziedzin życia Muzeum wódki, erotyki czy czekolady nie brzmi źle, prawda?

Planszówki

Sposobem na miły wieczór spędzony ze znajomymi na wakacjach mogą być planszówki. Moda na nie powróciła po latach, ale ich fabuła i wykonanie są jak najbardziej współczesne! Klasycznie na pewno sprawdzi się Monopoly albo Scrabble, ale warto sprawdzić też na przykład pozycje oparte na Waszych ulubionych serialach czy te osadzone w danej epoce. 


Skomentuj