Japonia - podróż marzeń do Kraju Kwitnącej WiśniJaponia - podróż marzeń do Kraju Kwitnącej Wiśni

Historyczna podróż marzeń: bakufu, misjonarze i wojny światowe

Historia Kraju Kwitnącej Wiśni obfita jest w intrygujące meandry polityczne. Początkowo na czele tworzącego się systemu społecznego stawali cesarze, później władzę zaczęli przejmować shoguni - naczelni wodzowie wojskowi. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, iż słowo „kamikaze“ oznaczało pierwotnie „boski wiatr“ (kami - bóg, kaze - wiatr), tajfun niszczący mongolskich najeźdźców.
W odróżnieniu od cywilizacji bazujących na chrześcijaństwie, Japonia posiada odrębną klasyfikację epok: Edo, Meiji itp., chociaż nie zabrakło w jej historii dużych perturbacji związanych z chrześcijaństwem (misjonarstwo, prześladowanie). Niesnaski wyznawców różnych religii - shinto, buddyzmu i chrześcijaństwa - nie pomogły w integracji Kraju Kwitnącej Wiśni z sąsiadami. Przez długi czas Japonia pozostawała gospodarczo i politycznie odizolowana od reszty świata, aż do XIX w, kiedy to zawarła sojusz handlowy z USA. Nie powstrzymało jej to jednak przed udziałem w obu wojnach światowych.
Kraj Wschodzącego Słońca znacząco wyróżnia się na tle innych państw pod kątem historycznym. Wart jest zgłębienia podczas podróży marzeń choćby dlatego, iż wiele zjawisk społecznych z zamierzchłych czasów przetrwało tam do dzisiaj (np. szkoły dla gejsz).

Wakacje w Japonii - endemity i inne cuda natury

Endemity to gatunki zwierząt występujące tylko na określonym obszarze (np. kangur i dziobak w Australii). Wyspy japońskie obfitują w endemity różnych gromad: na Honsiu, Shikoku i Kiusiu mamy szansę zobaczyć salamandrę olbrzymią, czy makaka japońskiego. Z kolei na małej Iriomote szczęśliwi odnajdą kota wyspowego.
Kraj Kwitnącej Wiśni posiada bogatą faunę i florę nawet na wyspach z największymi miastami. Naturalne wizytówki państwa - wiśnie, cykady i karpie koi - współgrają z mniej znanymi, jak np. sobolami.

Podróż poślubna... do stolicy mody i kosmetyków

Czy to podróż poślubna, czy wakacje w Japonii, warto poświęcić co najmniej jeden dzień na doświadczenie nietypowych kultur modowych i niuansów technologicznych w sercu prężnie rozwijającej się cywilizacji. Wizyta w Shinjuku, jednej z dzielnic Tokio, zaowocować może ujrzeniem takich stylów jak lolita (dark lub kawaii) czy visual kei. Poza skrajnymi stylami modowymi intrygująca jest też ogólna filozofia estetyczna Japonek i narzędzia, których używają, by osiągnąć wymarzony cel. Nie bez powodu rynek beauty cosmetics przejęła Azja, a w szczególności Korea Południowa i Japonia. Lifting twarzy opanowano w tych państwach do perfekcji. Wystarczy zerknąć na zdjęcia produktów wrzucone do internetu.

Wycieczka do Japonii - podróż marzeń dla fanów science-fiction

Przemysł high-tech w Kraju Wschodzącego Słońca przeżywa rozkwit. Objawia się to nie tylko w rozwoju cywilizacyjnym i PKB Japonii, ale również w kreatywnych rozwiązaniach technologii codziennego użytku. Toaleta, która czyści zarówno siebie, jak i użytkownika, czy parasolka z opadającą na ziemię plastikową powłoką (aby ochronić całe ciało)... a także emoji - pierwotnie zaprojektowane przez Shigetakę Kuritę: wszystko w jednym państwie. Jak widać, Japonia to idealna destynacja podróży poślubnej lub podróży marzeń geeków.

Powyższe walory Japonii stanowią jedynie niewielki procent tego, czego warto tam doświadczyć. Mnogość sklepów i muzeów, świątyń (np. shinto, religii wyznawanej jedynie w tej części świata), nowoczesnych technologii, nietypowych dla europejczyków świąt i zwyczajów... czeka właśnie na Ciebie. Niezależnie od tego, czy pojedziesz na krótką wycieczkę do Japonii, czy udasz się tam w podróż poślubną, czy w Japonii spędzisz wakacje.

wycieczka do Japonii podróż marzeń podróż poślubna wakacje w Japonii

Skomentuj